Страшилки про податок на нерухомість, або «не такий страшний вовк, як его малюють"

СТРАШИЛКИ ПРО ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ, АБО "НЕ ТАКИЙ СТРАШНИЙ ВОВК, ЯК ЙОГО МАЛЮЮТЬ"

Ми вже раніше писали про зміни оподаткування нерухомості з 2016 року. Але з огляду на складність формулювань законів, дуже часто відбувається неправильне їх розуміння і трактування. А після цього і так «гаряча» ситуація розжарюється до межі.

Сьогодні, коментуючи одну тему в Фейсбуці, я зрозуміла, що потрібно створити окремий пост, щоб прояснити деякі моменти, якими зараз дуже спекулюють. Отже, сьогодні мені підкинули пост із закликом підписати петицію «Зупинити дію Рішення Київради № 58/923 від 28.01.2015 про податок на землю та нерухомість. Це величезні податки з усіх незаможних Киян. »Https://petition.kievcity.gov.ua/petition/...

А враховуючи, що я, в силу своєї професії нічого не підписую не прочитавши, вирішила все-таки вникнути - чого ж там таки понаприймала наша улюблена Київрада. Але тільки прочитавши петицію, я зрозуміла що це маячня... І таку маячню я все частіше і частіше зустрічаю в різних ЗМІ, статтях журналістів на тематичних сайтах, а особливо на фейсбуці... Називається «Чув що Гуло - не знаю де було».

Отже, розберу всі страшилки, які зустрічалися мені, по-порядку.

СТРАШИЛКА №1 - «ЦЕ ВЕЛИЧЕЗНІ ПОДАТКИ !!!!»

Цитата з петиції: «Якщо у Вас 3 кімнатна квартира на Теремках в з/бетонному домі, то це приблизно 70 м2. За 10 "надмірних " метрів Ви маете сплатити 10 х 1378 = 13 780 грн на рік.» Якби автор уважно прочитав документ, проти якого закликає голосувати (http://kyiv.sfs.gov.ua/.../podatok-na-mayno--vidminne-vid-ze.../) - всього-то сторінка тексту + 2 сторінки Додаток 1, який саме і стосується податку на нерухомість - він би не написав таку дурницю.

Так ось в цьому Додатку встановлена ​​ставка податку на нерухомість по Києву 1% (всього 1, хоча могли прийняти і 3% відповідно до нових правок до податкового кодексу). А це означає, що потрібно буде заплатити 1% ВІД МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ за кожен квадратний метр загальної площі понад пільги (пільга по квартирах 60м2, по будинках - 120м2). Отже, якщо перерахувати "петицію", то за 10 м2 потрібно буде заплатити тисячу триста сімдесят вісім: 100х10 = 137 грн 80 коп в рік! А ніяк не 13 780 грн !!! Погодьтеся, що податок в 138 гривень в рік - не такий вже і критичний. Звичайно, у когось буде більше, тому що володіє людина більшою площею, а у когось взагалі не буде, тому що маленьке житло повністю потрапляє під пільгу.

Ще одна цитата з петиції: «Якщо Ви маєте батьківську квартиру і здали її, то Ви повинні місту податок з нерухомості Який дорівнює 1378 помножений на кожен квадратний метр загальної площі. За 42 м2 майже 58 тисяч податку на рік. Майже 5000 на місяць податку. Що це? »Відповідаю - це проблеми з математикою.

Перераховуємо відповідно до закону: якщо ви ОФІЦІЙНО здаєте квартиру в оренду, то дійсно повинні заплатити податок на всю площу (не вираховувати пільгові 60 м2). Виходить 1% від мінімалки це 13,78 грн множимо на загальну площу в прикладі 42 м2 = 578,76 грн на рік або 48,23 грн на місяць!!! З огляду на, скільки зараз господарі квартир беруть за оренду - 50 грн в місяць їх не розорить. Тому щодо величезних податків я б утрималася ...

Поїхали далі - ще одна страшилка, яку вичитала сьогодні в черговій статті на порталі нерухомості:

СТРАШИЛКА №2 - ПОТРІБНО ТЕРМІНОВО БІГТИ В ПОДАТКОВУ З ДОКУМЕНТАМИ НА НЕРУХОМІСТЬ

Нікуди нікому бігти тим більше терміново не потрібно! У законі прописаний обов'язок фіскальних органів нарахувати вам (якщо ви фізособа) податок виходячи з даних державного реєстру нерухомого майна та надіслати (вручити) вам квитанцію для оплати. Ви НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНІ надавати податковій інформацію про свою нерухомість. Тільки якщо в квитанції, яку ви отримаєте, ви побачите невідповідності - неправильна загальна площа і як результат сума податку - тільки тоді варто йти в податкову з документами на нерухомість і перераховувати ваш податок.

Звичайно, податкова зацікавлена ​​в тому, щоб якомога більше отримати інформації про нерухомість населення і нарахувати якомога більше податків. Мабуть тому деякі журналісти так намагаються підняти паніку і загнати людей в податкову або до реєстратора.

Висновок - чекайте квитанції до 1 липня (вони повинні прийти за адресою вашої прописки), а коли отримаєте - читайте уважно, рахуйте і думайте - платити або нести на перерахунок. Не отримали - значить не володієте ви нерухомістю на думку податкової або потрапили під пільгу.

Ще одна страшилка, яка крутилася в Фейсбуці відразу після прийняття поправок до Податкового кодексу:

СТРАШИЛКА №3 - ПЛАТЯТЬ ТІЛЬКИ БІДНІ, ЗАМОЖНІ НЕ ПЛАТЯТЬ

Ну, з приводу сум для бідних я докладно прописала і прорахувала в першій страшилці.

А для багатьох в нових поправках з'явилася додаткова стаття - вони крім відсотка помноженого на надлишки площі додатково ще будуть платити фіксовану суму 25 000 грн в рік. Додатково!!! Тобто і те й інше !!! Але з 2016 року, тобто квитанції їм прийдуть тільки в середині 17 року, тому що в цьому році ми платимо податок за минулий рік. Під багатими тут я маю на увазі тих, хто володіє квартирами загальною площею понад 300 м2 і будинками більше 500 м2. Тому якщо ви щасливий володар квартири в 300 м2, то через рік ви почнете платити 25 000 + (300-60) х 13,78 = 28 307, 2 грн на рік. Так що різниця в сумах для бідних і багатих очевидна.

До речі згідно «нещасної» постанови Київради з петиції під пільги потрапляють і найбільш незахищені верстви населення - читайте пункт 4 Додатку 1. Багато взагалі звільняються від податку незалежно від площі їх мешканців - це якраз той випадок, коли потрібно буде податковій надати довідки, що ви потрапляєте під ці пільги.

Ще одна страшилка, яка перегукується з першою, але я десь вже бачила петицію саме з таким формулюванням, тому зупинюся на ній окремо:

СТРАШИЛКА №4 - ПОТРІБНО ПЛАТИТИ ВІДСОТОК ВІД ВАРТОСТІ НЕРУХОМОСТІ

Ще раз повертаємося до тесту податкового кодексу та постанови Київради:

Цитую: 5.1. Ставки податку для об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності за фізичних та юридичних осіб, встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Місцева влада визначає цей Відсоток - від 0 до 3%. У Києві прийнятий 1%. І ще раз повторюся - 1% ВІД МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ за перевищуючі пільгу квадратні метри загальної площі на рік.

Ті, хто пише про відсоток від вартості нерухомості, плутають податок на нерухомість з податками, які сплачуються при відчуженні нерухомості. Ну або плутають нас з Європою, де в більшості випадків податок рахується саме від ринкової вартості нерухомості ... Але ми, на жаль, поки далеко не Європа ... Наступна страшилка найчастіше зустрічається все-таки в статтях і коментарях з приводу змін в реєстрації нерухомості, але в зв'язку з податком на нерухомість мені теж вдавалося зустрічати таку фразу:

СТРАШИЛКА №5 - СРОЧНО ПОТРІБНО РЕЄСТРУВАТИ НЕРУХОМІСТЬ В НОВОМУ РЕЄСТРІ, А ТО ВТРАТИТЕ НЕРУХОМІСТЬ АБО БУДЕТЕ ПЛАТИТИ ШТРАФИ

Якщо ваша нерухомість ще не внесена в новий електронний реєстр, який працює в Україні з 1 січня 2013 року, то вас можуть підштовхувати зареєструвати її, лякаючи цією страшилкою. Але відсутність в новому реєстрі не означає, що немає реєстрації взагалі. Швидше за все, під час покупки своєї квартири, приватизації тощо ви зареєстрували свою нерухомість - раніше це робили БТІ (пам'ятаєте чудові черги ?!). Тому окремо перереєстровувати її в новому реєстрі зовсім не обов'язково. Це робиться автоматично під час відчуження нерухомості (наприклад, під час продажу). І зміни в процедурі реєстрації ніяких нововведень в це не внесли - старі правовстановлюючі документи і реєстрації як були легітимними і законними так і залишаються.

Єдине чого ви доб'єтеся, якщо підете реєструвати нерухомість в новому реєстрі без особливої ​​потреби - це те, що про вашу нерухомість дізнається податкова. А далі читайте ще раз уважно страшилку №2.

СТРАШИЛКА №6 -Я НІКОЛИ НЕ МОЖУ ПРАВИЛЬНО ПОРАХУВАТИ, СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ ПОДАТКУ І МЕНІ ВИПИШУТЬ ШТРАФ!

Якщо ви фізособа і володієте нерухомістю, то вам і не потрібно самому нічого рахувати! За вас це зробить податкова - вважатиме ваш податок на ті площі, про які вона знає і надішле вам квитанцію. Ваше завдання - звірити площі. Якщо вони більші - тоді так, потрібно йти в податкову і доводити, що у вас площі нерухомості менше, і ви повинні платити менше. Якщо ж площі збігаються - просто йдете в банк і оплачуєте податок. Все! У наступному році податкова знову порахує ваш податок сама і люб'язно вручить вам квитанцію)))

Тільки юрособи розраховують суми своїх податків самостійно. Але для цього у них в штаті і є бухгалтера, які докладним чином вивчають податковий кодекс і зміни до нього.

Ось так із звичайного поста на Фейсбуці вималювалася така купа тексту. Сподіваюся, якщо вам вдалося дочитати це до кінця - я змогла розвіяти ваші деякі страхи і побоювання.

А основний мій висновок з цієї ситуації - не вірте всьому, що написано в ЗМІ і соцмережах - читайте і аналізуйте першоджерела самі уважно. Консультуйтеся з фахівцями.

А з приводу петиції, яку мене попросили підписати - на момент написання мною цієї статті цю петицію вже підписали 654 людини не читаючи документа, проти якого вони підписуються!!! Це хіба правильно? І мене завжди насторожує - незнання і нерозуміння це або спеціальне «розхитування» і так непростої ситуації в країні.

  • Поділитися
Свіжі новини

Знайди свою нерухомість

Ціна ($):
Площа:
Поверх:     
Кімнат:            

Курс валют


USD - 41.8 грн
Продажа квартир в Киеве на R24.ua  country.ua Сайт нерухомості Nedviga-pro - операції з нерухомістю продаж квартир в Києві

Контакти

Підписка

Підпишіться, щоб отримувати останні новини

Вы успішно підписані!
Такій користувач вже існує
;