Як потрібно складати договір оренди квартири

Оренда житла вельми популярна серед середньостатистичних жителів Києва, так як купівля квартири доступна не всім. Однак навіть при оренді виплачуються досить вагомі суми, близько 200-800 у.о. у місяць. При таких умовах орендар хоче мати впевненість в тому, що немає ніяких несподіваних сюрпризів і пасток, що орендодавець надійний, і йому можна довіряти. Для цього і підписується договір оренди, який регулює відносини сторін. Ця стаття присвячена правильному складанню договору оренди.

Ще до того, як підписувати сам договір, необхідно перевірити господаря квартири. Крім особистих характеристик власника, можна так само уточнити у сусідів історію квартири, що здається. Але найбільш важливим моментом є перевірка документів. Власник зобов'язаний показати вам оригінал правовстановлюючого документа, який підтвердить, що квартира знаходиться в його власності. Потрібно так само витяг з реєстру речових прав на квартиру, в якому зазначено, що інформація про власника житлової площі є актуальною. Якщо господар квартири не є одноосібним власником, необхідний ще документ, який підтверджує згоду інших власників на оренду даного житла.

Тепер повернемося до договору оренди. Він обов'язково повинен складатися письмово. Це необхідно, тому що в разі виникнення розбіжностей усний договір не дозволяє сторонам посилатися на нього і на показання свідків його існування. Якщо ж ви хочете укласти договір на термін більше трьох років, його необхідно, крім іншого, завіряти у нотаріуса. В такому випадку договір проходить так само державну реєстрацію права користування нерухомістю. Якщо ж квартира знімається на тривалий термін, але Ви не готові оплачувати послуги нотаріуса і державної реєстрації, то можна укласти договір на строк менше трьох років. Але тоді вказати, що в разі, якщо ні з одного боку після закінчення терміну договору вимога про його розірвання не надходить, то договір вважається переукладеним на той самий строк на тих самих умовах. Якщо в договорі не зазначено термін, на який він укладається, то він вважається укладеним на 5 років. Якщо ж договір укладається на короткий термін (до 1 року), то орендар не може допускати інших осіб до проживання в квартирі, а так само втрачає право переважного переукладання договору на новий термін.

Договір оренди житла повинен підтверджувати, що її здають квартира знаходиться в хорошому технічному стані, або ж в ньому вказуються місця, яким потрібен ремонт, і інші недоліки. А також вказується, за чий рахунок ці недоліки будуть усунуті. Орендар і орендодавець, підписуючи договір, підтверджують, що у сторін з цього приводу немає претензій. Так само договір оренди є, власне, актом підтвердження передачі нерухомості.

ОКРІМ ЦЬОГО ОБОВ'ЯЗКОВИМИ ПУНКТАМИ ЯВЛЯЮТЬСЯ НАСТУПНІ:

1.Найменування і реквізити сторін:

Тут вказуються паспортні дані обох сторін, ПІБ та ідентифікаційні коди.

2.Термін дії договору:

Вказується, з якого по яке число, якого року здається дане житло.

3.Характеристики квартири:

Як вже було сказано вище, тут вказується технічний стан житла, адреса, розмір та інші аспекти за погодженням сторін.

4.Сума плати за оренду та строки її внесення:

Зазвичай вказується, до якого числа кожного місяця необхідно внести платежі, а так само яким способом. Ці пункти не можуть бути змінені в односторонньому порядку, або умови їх змін повинні бути прописані в договорі. Є два способи передачі орендної плати: готівкою власнику або його довіреним особам, або перерахуванням на рахунок господаря. У разі передачі грошей готівкою необхідно брати у власника квартири розписку, де буде вказана дата платежу, період, за який отримано платіж і, власне, сума платежу. У разі суперечок і передачі справи в суд, це забезпечить орендаря доказами сплати необхідних сум. Дострокове розірвання договору.

5.Розірвати договір оренди квартири орендар має право в будь-який час, попередивши Орендодавця письмово заздалегідь за три місяці, або в термін, встановлений договором. Так само тут описується, в яких випадках договір може бути розірваний орендодавцем достроково і вказується порядок повернення грошей в таких випадках.

Крім цього, відводиться частина договору, що описує права і зобов'язання сторін.

У договорі можуть зазначатися будь-які пункти, якщо сторони визнали їх істотними. Це може бути можливість проведення поточного або капітального ремонту, порядок оплати комунальних послуг, проживання домашніх тварин і будь-які інші пункти. Додаткові умови в договір можна вносити без обмежень.

Крім того, в договорі оренди потрібно вказати ПІБ осіб, які будуть проживати в цій квартирі з наймачем. Цей пункт краще не ігнорувати, так як згідно з такою угодою ці особи отримують рівні права на користування житлом з тим, хто підписує договір.

Отже, найбільш важливим при підписанні договору оренди квартири є перевірити документи права власності, уважно прочитати договір і роз'яснити незрозумілі моменти, а так само вказати всі необхідні пункти, які є істотними хоча б для однієї зі сторін. Таким чином, Ви убезпечите себе і зможете спокійно проживати на орендованій квартирі.

  • Поділитися
Свіжі новини

Знайди свою нерухомість

Ціна ($):
Площа:
Поверх:     
Кімнат:            

Курс валют


USD - 41.8 грн
Продажа квартир в Киеве на R24.ua  country.ua Сайт нерухомості Nedviga-pro - операції з нерухомістю продаж квартир в Києві

Контакти

Підписка

Підпишіться, щоб отримувати останні новини

Вы успішно підписані!
Такій користувач вже існує
;